Çanakkale’de Bağımlılıkla Mücadele Çalıştayı 26.02.2020

ÇOMÜ, Yeşilay Çanakkale Şube Başkanlığı ve KADEM Çanakkale Temsilciliği ortaklığında Sigara, Alkol ve Madde Bağımlılığı Çalıştayı gerçekleştirildi.

Yenice MYO Akademik Kurul Toplantısı Yapıldı 23.10.2019

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Yenice Meslek Yüksekokulu 2019-2020 Eğitim-Öğretim Yılı Akademik Kurul Toplantısı, Rektör Prof. Dr. Sedat Murat'ın katılımı ile Yenice Meslek Yüksekokulu'nda gerçekleşti.

2017-2018 AKADEMİK YILI İLK KAYIT TÖRENİ

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Lapseki Meslek Yüksek Okulu 2017-2018 akademik yılı ilk kayıt töreni yapıldı. Kaymakam Tahir Şahin ile Belediye Başkanı Eyüp Yılmaz öğrencilerin ilk kayıtlarını alarak hediye takdim etti.

BATI TARKYALI ÖĞRENCİLERİN TERCİHİ ÇOMÜ

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi’ni (ÇOMÜ) tercih eden ve Türkçe Yeterlilik Sınavı’na girmek için ÇOMÜ’ye gelen Batı Trakyalı öğrenciler Rektör Vekili Prof. Dr. Mirza Tokpunar’ın misafiri oldular.

Turan Yıldız Türkiye Birincisi

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Çanakkale Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu mezunu öğrencisi, TV 19 muhabiri Turan Yıldız, Başbakanlık Basın Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü’nün düzenlediği Yerel Medya Özendirme Yarışması’nda birincilik ödülünü kazandı.

ÇOMÜ'DE PROTOKOL İMZALANDI

Ziraat Fakültesi Tarla Bitkileri Bölümü ile Ege Tarımsal Araştırma Enstitüsü Müdürlüğü arasında protokol imzalandı.

BÜLENT TURAN; “ÜNİVERSİTEMİZ HER GEÇEN GÜN BÜYÜYOR”

AK Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan, Biga Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu’nun ‘Fakülte’ olması yönünde verilen talebin onaylandığını belirtti.