Üzen’den tasarruf çağrısı

Milli gelirin %15’inin gıda israfıyla çöpe atıldığına dikkat çeken Kaya Üzen, bu israfın önlenmesiyle her yıl bir milyon insanın maaşının ödenebileceğine dikkat çekti ve tasarruf çağrısı yaptı.

Satışta yok, talepte yok!!! 08.01.2020

Çanakkale’de 2019 yılında emlak sektörü durgun geçti. Müteahhitler bir yandan elindeki boş kalan daireleri bitirmeye çalışırken, diğer yandan konut satışlarındaki ücretlerin yüksekliğinden dolayı vatandaş alım güçlüğü çekiyor. 2019 yılında imalatta, satışta ve alımda piyasada durgunluk yaşandığını söyleyen Çanakkale Emlakçılar Dayanışma Derneği Başkanı Lütfi Dara, “2019 yılında umduğumuzu bulamadık” dedi.

MAYIS AYINDA EN FAZLA AMERİKAN DOLARI KAZANDIRDI

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK), 2019 yılı Mayıs ayına ait Finansal Yatırım Araçlarının Reel Getiri Oranları verisini açıkladı. Buna göre, Mayıs ayında en yüksek aylık reel getiri, yurt içi üretici fiyat endeksi (Yİ-ÜFE) ile indirgendiğinde yüzde 2,38, tüketici fiyat endeksi (TÜFE) ile indirgendiğinde ise yüzde 4,12 oranlarıyla Amerikan Doları'nda gerçekleşti.

Çtso Nisan 2019 Olağan Meclis Toplantısı Yapıldı

Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası (ÇTSO) Nisan 2019 ayı olağan Meclis toplantısı ÇTSO Kongre Fuar Merkezinde gerçekleştirildi.

ÇTB Mart Ayı Olağan Meclisi Toplandı

Çanakkale Ticaret Borsası (ÇTB) Mart ayı Olağan Meclis Toplantısı ÇTB Meclis Toplantı Salonunda gerçekleştirildi.

Çanakkale'de İhracat Arttı, İthalat Azaldı

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) Balıkesir Bölge Müdürlüğünden alınan bilgilere göre, Çanakkale'de 2019 yılı Ocak ayında, ihracat %19,6 arttı, ithalat %53,8 azaldı.

Yenice Hükümet Konağı Çalışmaları Yerinde İncelendi

İlçe Kaymakamı Ahmet Başer ile Vali Yardımcısı Çanakkale İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Abdullah Köklü Yenice Hükümet Konağı çalışmalarını yerinde inceleyerek, çalışmalar hakkında bilgi aldılar.

KOBİ’LERE BÜYÜK DESTEK

Biga Ticaret ve Sanayi Odası (Biga TSO) Başkanı Şadan Doğan; Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın açıkladığı yeni kredi paketiyle ilgili değerlendirmelerde bulundu.

Yeni Başkan Cengiz Erdem

Yenice ilçesinde Esnaf ve Sanatkarlar Odası seçimi yapıldı. 409 üyenin oyunu alan Cengiz Erdem başkan seçildi.

Yılbaşı Hindilerine Büyük İlgi

Yılbaşına özel yetiştirilen hindiler, Yenice’de alıcılar tarafından büyük ilgi görüyor.